Mikročipavimas (gyvūnų ženklinimas) Padidinti

Mikročipavimas (gyvūnų ženklinimas)

1

Mikroschema yra apvilkta biologiškai suderinto stiklo kapsule, todėl paprastai nesukelia jokios vietinės reakcijos implantacijos vietoje. Ji labai maža, po gyvūno oda įterpiama specialia injekcine adata. Pati procedūra nė kiek ne skausmingesnė už paprastą vakcinaciją. Registruokitės telefonu +370 618 89975 .

Smulkiau

Apie prekę

Sveiki, sulaukėme jūsų klausimų apie 2016 sausio 1 d. įsigaliojusį įsakymą, dėl privalomo augintinių ženklinimo ir registravimo Gyvūnų augintinių registre. Stengiamės į juos atsakyti ir perteikti informaciją. 
Ženklinti privaloma šunis, kates ir šeškus. Šunims, katėms ir šeškams poodinė mikroschema įterpiama po oda kaklo srityje tarp menčių. Paženklinti gyvūnai yra užregistruojami Gyvūnų augintinių registre. Gyvūnus augintinius gali ženklinti tik veterinarijos gydytojai, o duomenis apie paženklintą gyvūną į registrą gali suvesti veterinarijos gydytojas arba teritorinis VMVT skyriaus darbuotojas. 
Kai atvykstate ženklinti gyvūno, visų pirma, užpildote prašymą dėl gyvūnų ženklinimo ir registravimo, tada veterinarijos gydytojas paženklina gyvūną ir visa informacija suvedama į Gyvūnų augintinių registrą. Visą informaciją apie savo gyvūną galėsite rasti naudodamiesi elektroninės bankininkystės paslauga, per elektroninės valdžios vartus, prisijungę prie Gyvūnų augintinių registro.Taip galėsite pasitikrinti ar visi duomenys teisingi ir ar jūsų gyvūnas tikrai įvestas į registrą. Visi kas pas mus paženklinote savo augintinius dar iki 2016 01 01 d., galite atvykti pasirašyti prašymą, dėl paženklinto augintinio užregistravimo į Gyvūnų augintinių registrą, kad galėtume suvesti duomenis, pagal dabartinius reikalavimus.
Šiuo metu dažniausiai užduodami klausimai:
1. Kas yra Gyvūnų augintinių registras?
Gyvūnų augintinių registras – valstybės registras, kuriame registruojami mikroschemomis paženklinti gyvūnai augintiniai.
2. Mano šuo, katė yra paženklintas poodine mikroschema. Ar reikalinga pakartotinai paženklinti dar viena mikroschema?
Augintinių nereikia pakartotinai ženklinti antra mikroschema. Pakartotinis gyvūno augintinio ženklinimas gali būti atliekamas tik tais atvejais, kai gyvūno augintinio mikroschemos patikrinimo metu mikroschemos negalima nuskaityti, kartais jos išsimagnetina dėl to reikalingas pakartotinis ženklinimas. Kai ženklinsite savo augintinį nepamirškite su veterinarijos gydytoju aptarti kokia mikroschema ženklinamas gyvūnas ir koks jos veikimo terminas, kokios garantijos ir sąlygos, jeigu mikroschema išsimagnetina.
3. Kaip galiu būti tikras, kad mano augintinis buvo užregistruotas?
Tai galite pasitikrinti naudodamiesi elektroninės bankininkystės paslauga per elektroninės valdžios vartus prisijungęs prie Gyvūnų augintinių registro.
5. Jeigu augintinis nugaišo ar dingo, ką daryti tada?
Jeigu gyvūnas nugaišo, jį reikia IŠREGISTRUOTI pateikus prašymą. Dingimo faktą reikia ĮREGISTRUOTI. Jeigu gyvūnas neatsiranda, arba savininkas nepraneša apie jo radimą, jis automatiškai išregistruojamas po 36 mėn. nuo jo dingimo įregistravimo dienos, todėl kai atsiranda jūsų augintinis būtinai registruokite šį faktą.
6. Kokiu būdu galima pakeisti duomenis ar išregistruoti Gyvūnų augintinių registre registruoto gyvūno augintinio duomenis?
Dėl registruoto augintinio duomenų pakeitimo, išregistravimo ar duomenų keitimo augintinio savininkas turi kreiptis į veterinarijos paslaugų teikėją arba VMVT teritorinį skyrių, arba
pats gali įvesti pasikeitusius duomenis apie augintinį, jį išregistruoti ar pranešti gyvūno augintinio dingimo faktą, naudodamasis elektroninės bankininkystės paslauga per elektroninės valdžios vartus prisijungęs prie Gyvūnų augintinių registro. Dėl Gyvūnų augintinių registre registruoto gyvūno augintinio duomenų pakeitimo, išregistravimo gyvūno augintinio savininkas pildo prašymą dėl gyvūno augintinio duomenų keitimo ar išregistravimo.
7. Jeigu perku / parduodu / dovanoju gyvūną. Ką turiu padaryti?
Nuo šiol yra draudžiama parduoti neženklintus ir neregistruotus gyvūnus augintinius (šunis, kates ir šeškus). Gyvūnų veisėjai, pardavėjai ir kiti asmenys perduodantys šunis, kates ar šeškus, taip pat šių gyvūnų jauniklius kitam savininkui, turi užtikrinti, kad gyvūnai augintiniai būtų paženklinti mikroschema ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre prieš jų perdavimą naujiems savininkams. 
Perduodant kitam savininkui gyvūną naujasis savininkas užpildo prašymą dėl gyvūno augintinio savininko pakeitimo dviem egzemplioriais, po vieną perduodančiam ir jį perimančiam savininkui, kuriame turi pasirašyti šie abu asmenys. Duomenys Gyvūnų augintinių registrui pateikiami ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo gyvūno augintinio perdavimo.

Šis tas apie identifikavimo sistemą:

Elektroninė identifikavimo sistema – tai identifikavimo būdas, panaudojant signalą perduodamą tarp atsakiklio ir skaitytuvo.

Šis metodas gali būti naudojamas bet kokio daikto atpažinimui, priklausomai nuo to, kur yra įdėtas atsakiklis, t.y. į automobilį, konteinerį, gyvūną ir pan.

Priklausomai nuo paskirties yra įvairių šių prietaisų sistemų. Atsakikliai gali būti aktyvaus veikimo (kai reikia gauti signalą per didesnį atstumą, pvz. laukiniai gyvūnai iš malūnsparnio) ir pasyvaus veikimo. Pastarieji neturi savo baterijos, o panaudoja skaitytuvo generuojamą energiją. Tokio tipo maži atsakikliai vadinami elektroninėmis tapatybės nustatymo priemonėmis (mikroschemomis).

Įjungus skaitytuvą sukuriamas energijos laukas, kurį per savo anteną priima atsakiklis. Jame sužadinamas kontūras sukuria specifinių charakteristikų signalą, t.y. identifikacinius duomenis, ir perduoda į skaitytuvą per tą pačią anteną. Skaitytuvas perverčia signalą iš binario į dešimtainį formatą ir persiunčia į displėjų, kompiuterį ar kitą prietaisą.

Kaip tai veikia?
Elektroninė tapatybės nustatymo priemonė – tai maža, ryžio grūdo dydžio mikroschema, turinti gamintojo suteiktą unikalų identifikacinį numerį. Ženklinant gyvūną augintinį, mikroschema įterpiama po oda ir išlieka visam laikui. Norint nustatyti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos priartinamas skaitytuvas ir, jį aktyvavus, ekrane pasirodo unikalus numeris. Nėra jokios tikimybės, kad tuo pačiu numeriu bus paženklintas kitas gyvūnas.

Kam to reikia?
Nuo 2011 m. liepos 3 d. identifikuotais laikomi tik gyvūnai augintiniai su įterpta poodine mikroschema
Būtina sąlyga, kad veiktų įstatymai (ES Tarybos reglamentas Nr.998/2003)
Padeda pasiklydusius gyvūnus grąžinti savininkui
Padeda nustatyti neatsakingus savininkus ir jiems pritaikyti sankcijas
Didina savininko pasitikėjimą
Padeda kontroliuoti paveldimų ligų plitimą
Įgalina kaupti kitą informaciją (vakcinacijos statusas, sterilizuotas ar ne; populiacijos apskaita)
Ar tai skausminga ir kenkia gyvūnui?
Gamintojas mikroschemas tiekia steriliai supakuotus, paruoštus naudojimui po vieną.

Kadangi mikroschema yra labai maža, po gyvūno oda ji įterpiama specialia injekcine adata. Pati procedūra nė kiek ne skausmingesnė už paprastą vakcinaciją.

Mikroschema yra apvilkta biologiškai suderinto stiklo kapsule, todėl paprastai nesukelia jokios vietinės reakcijos implantacijos vietoje. Ji yra pasyvaus veikimo prietaisas, neturintis savo energijos šaltinio ir neskleidžianti savo signalų, todėl yra visiškai nekenksminga gyvūnui.

Atsiliepimai

Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

Parašyti atsiliepimą

Mikročipavimas (gyvūnų ženklinimas)

Mikročipavimas (gyvūnų ženklinimas)

Mikroschema yra apvilkta biologiškai suderinto stiklo kapsule, todėl paprastai nesukelia jokios vietinės reakcijos implantacijos vietoje. Ji labai maža, po gyvūno oda įterpiama specialia injekcine adata. Pati procedūra nė kiek ne skausmingesnė už paprastą vakcinaciją. Registruokitės telefonu +370 618 89975 .